Latvijas meža darbinieki startē Eiropas meža darbinieku sacensībās orientēšanās sportā

Publicēts August 17, 2012

Eiropas meža darbinieku komanda augusta sākumā sekmīgi aizvadīja 19. Eiropas meža darbinieku sacensības orientēšanās sportā, kas šogad risinājās Lietuvā, Druskininku apkārtnē. Sacensībās bija pulcējušies mežinieki no 15 valstīm.  Latviju šogad pārstāvēja 66 sportisti no a/s „Latvijas valsts meži”, SIA „Rīgas meži”, LLU Meža fakultātes, Ogres valsts tehnikuma un citiem nozares uzņēmumiem. Sacensību organizētāji bija parūpējušies par tehniski sarežģītām distancēm, kas prasīja labas orientēšanās prasmes un fizisko izturību, radot problēmas ne vienam vien sacensību dalībniekam. Sacensības noritēja sprinta, vidējā un stafešu distancēs.

Sprinta sacensības risinājās Druskininku pilsētā, kur distances vijās kūrortpilsētas ielās un piepilsētas mežā.  Vīru elites grupā pirmās 4 vietas ieņēma Latvijas sportisti  Artūrs Pauliņš, Dāvis Dišlers,  Artjoms Rekuņenko, Jānis Krūmiņš. Sieviešu elites grupā 3.vietu izcīnīja Ilona Daģe. Jauniešu grupās uzvaras izcīnīja Eva Sintija Pētersone (W12), Sabīne Dzalba (W14), Gunta Pētersone (W16).

Sacensības vidējā distancē risinājās Petroskai mežā, vienā no Lietuvas tehniski sarežģītākajiem apvidiem. Latvijas mežiniekus priecēja ne vien apvidus skaistums, bet arī parasto skābaržu un Eiropas dižskābaržu audzes, kādas Latvijā nav sastopamas. Latvijas komanda teicami startēja vīru elites grupā, aizņemot visas vietas uz uzvarētāju pjedestāla. Par sacensību uzvarētāju kļuva Artūrs Pauliņš, aiz sevis atstājot Jāni Kūmu un Jāni Krūmiņu. 14 gadīgo meiteņu grupā uzvarēja Sabīne Dzalba, bet pie uzvaras lauriem 40-gadīgo dāmu konkurencē tika Līga Virbule.

Stafetes sacensības noritēja Druskininku piepilsētas mežā, apvidū, kāds raksturīgs Pierīgas mežiem: priežu parkveida mežs ar kāpu reljefu. Sacensību rīts solīja panākumus vīru elites grupā, ņemot vērā iepriekšējo dienu sasniegumus. Tomēr sacensību gaitā izveidojās sīva cīņa ar Lietuvas, Igaunijas un Zviedrijas komandām. Finišā Latvijas komandas ierindojās 1. un 3. vietās. Stafetēs uzvaru svinēja arī W14 meiteņu komanda.

Sacensību starplaikā tās dalībniekiem un ģimeņu locekļiem bija iespējams iepazīties ar Lietuvas mežsaimniecības tradīcijām un praksi, piedaloties semināros un īpaši organizētās ekskursijās.

Latvijas komandas piedalīšanos sacensībās atbalstīja biedrība „Meža sports”.

“Meža sports” ir sabiedriska organizācija, kas apvieno juridiskas un fiziskas personas ar mērķi sekmēt meža nozarē nodarbināto cilvēku un viņu ģimeņu veselīgu un sportisku dzīvesveidu, atbalstīt noturīgu sporta tradīciju veidošanos nozarē un veicināt Latvijas meža nozares pārstāvju līdzdalību un augstas sekmes starptautiskās meža nozares dalībnieku sacensībās.