30.Pasaules čempionāts koku gāzējiem Baltkrievijā 2012

Publicēts March 6, 2013

LV teamNo 23.08. līdz 27.08. Baltkrievijā olimpiskajā sporta centrā Raubiči norisinājās 30.Pasaules čempionāts koku gāzējiem. Sacensībās piedalījās 29 valstu komandas, pulcējot 111 pasaules labākos koku gāzējus.

Latvijas komanda kopvērtējumā ieguva 10.vietu. Individuālajā vērtējumā mūsu valsts labākie kokgāzēji ierindojās 11.vietā (Gatis Brencis, 1588 punkti), 15.vietā (Edmunds Krišāns, 1579 punkti) un 44.vietā (Anatolijs Seļivanovs, 1475 punkti). 1.vietu individuālajā vērtējumā ieguva Krievijas, 2.vietu Somijas un 3.vietu Šveices sportisti. Koku gāšanas disciplīnā augstāko rezultātu no Latvijas sasniedza E.Krišāns (12.vieta).

Pārējās disciplīnās Latvijas komanda pierādīja, ka ir viena no spēcīgākajām pasaulē. Precīzajā sagarumošanā un atzarošanā Latvijas koku gāzēju komanda bija otra labākā, piekāpjoties mājiniekiem. Precīzajā sagarumošanā individuālajā vērtējumā G.Brencis izcīnīja 8.vietu, A.Seļivanovs 10.vietu un E.Krišāns 18.vietu. Vecuma klasē līdz 24.gadiem Mārtiņš Ķepītis ieguva 4.vietu precīzajā sagarumošanā.krīt

Atzarošanas disciplīnā G.Brencis izcīnīja augsto 4.vietu un tikai nieka 4 sekundes simtdaļas Gati šķīra no bronzas medaļas. A.Seļivanovs atzarošanā ieguva 10.vietu un E.Krišāns 26.vietu.

Sportistu sniegums vēlreiz apliecina, ka Latvijas koku gāzēji ir līderi pasaulē, atrodoties TOP 10. Nākošais pasaules čempionāts notiks 2014.gadā Šveicē.